home contact us

Uskutečněné soutěže v Příboře v roce 2022

10.12.2022     klubový Mikulášský závod

Dne 10.12.2022 proběhl klubový Mikulášský závod, letos nazvaný jako Asistenční Mikuláš. Závodu se zúčastnilo 13 psovodů se 14 pejsky.

Tentokrát nám náš člen Josef Kaňa, který závod i posuzoval, vymyslel disciplíny: hlášení rozhodčího + kvízová otázka, napsaní jména psovoda + psa + datum závodu, poslušnost na vodítku, sedni-lehni-vstaň, aport, odložení za pochodu s přivoláním, přičemž všechny tyto disciplíny byly prováděny psovodem, který měl nasazené neprůhledné brýle. Pak, již bez brýlí, byly prověřeny čichové schopnosti psovoda, kdy jsme měli určit tři vzorky. Na závěr byl hod na terč (šipky), kdy praváci házeli levou a naopak - a k překvapení rozhodčího se některým hodně dařilo :) U disciplín, kde měl psovod nasazeny neprůhledné brýle, bylo zajímavé sledovat, jak se s tím psovod vyrovnal a někteří pejsci "zkoušeli u páníčka" co jim projde.

Závod se uskutečnil za podpory Města Příbor, kdy se na naše snažení byla podívat i městská televize.

Počasí pro tento rok bylo docela i zimní, trochu sněhu - trochu bláta. :) Na ohni se v kotli uvařila výborná kolena, na stolech spousta dobrůtek od členů - prostě vydařený den. :)


17.9.2022     19. ročník memoriálu Bruna Sochora

V sobotu 17. září se na cvičišti kynologického klubu Příbor konal již 19. ročník memoriálu Bruna Sochora. Jedná se o závody ve sportovní kynologii dle národního zkušebního řádu. Tradičně se závodí ve dvou kategoriích, kdy první sestává z cviků z poslušnosti (ZZO1), druhá navíc zahrnuje i oddíl obran (ZVV1). Letos startovalo celkem 14 psů ve věku 20 měsíců až 9 let. Měli jsme možnost pozorovat v akci německé ovčáky, velké knírače, rotvajlera, flat coated retrievera, křížence i čínského chocholatého psa. V převaze byly letos feny, celkem 10 fen a 4 psi. Sjeli se zástupci z kynologických klubů Kopřivnice, Štramberka, Veřovic, Skotnice, Mošnova i Staříče. Náš klub měl samozřejmě také své závodníky, a to v obou kategoriích. Nejúspěšnější z nich byl Libor Krajčír s fenou Corffi Daxis, obsadili krásné druhé místo. Nejlepší obranu závodu předvedl pes Fenix Ma-La-No Opava Sandry Genčiové. Za nejlepší poslušnost byl oceněn pes Hardy Od Perlové studánky pod vedením psovodky Anny Šťastné. Výkony soutěžících posuzoval rozhodčí Josef Surovec, obrany figuroval Michal Krbec.

Hlavním sponzorem akce byla firma SG-vet s.r.o., díky které jsme mohli náležitě odměnit nejúspěšnější 3 závodníky v obou kategoriích.

Závod se dále konal za podpory firmy Elkol, města Příbora a pekárny Lomná - děkujeme.

A děkujeme také všem zúčastněných za skvělou atmosféru a už teď se těšíme na příští-jubilejní ročník!

Stupně vítězů

V kategorii ZZO1
1. místo Anna Šťastná - pes Hardy Od Perlové studánky
2. místo Jarmila Šimíčková - fena Kelly
3. místo Jarmila Šimíčková - fena Sharon

V kategorii ZVV1
1. místo Sandra Genčiová - pes Fenix Ma-La-No Opava
2. místo Libor Krajčír - fena Corffi Daxis
3. místo Jana Slováková - fena Destiny Z Kokešova dvora

Fotogalerie z 17. ročníku memoriálu Bruna Sochora (rajče)

Uskutečněné soutěže v Příboře

2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007